Zemědělská usedlost Nový Dvůr V K. Ú. Plavsko

ID (65711-A15783)

Upozornění - Prohlížeč má nastavenu jinou časovou zónu než aplikace.
Všechny časové údaje aplikace jsou vztaženy k SEČ/SELČ.

Aukce ukončena

15.06.2021 14:00 - 17.06.2021 14:04  (SEČ/SELČ)

6 070 000,00 Kč

4 220 000,00 Kč
50 000,00 Kč
38

Historie příhozů  (SEČ/SELČ)

Historie příhozů
e9094db4 6 070 000,00 Kč 17.06.2021 14:02
3fc2e6e9 6 020 000,00 Kč 17.06.2021 14:01
e9094db4 5 970 000,00 Kč 17.06.2021 14:01
3fc2e6e9 5 920 000,00 Kč 17.06.2021 14:00
e9094db4 5 870 000,00 Kč 17.06.2021 14:00
3fc2e6e9 5 820 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
e9094db4 5 770 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
3fc2e6e9 5 720 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
e9094db4 5 670 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
3fc2e6e9 5 620 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
e9094db4 5 570 000,00 Kč 17.06.2021 13:59
3fc2e6e9 5 520 000,00 Kč 17.06.2021 13:58
e9094db4 5 470 000,00 Kč 17.06.2021 13:58
3fc2e6e9 5 420 000,00 Kč 17.06.2021 13:57
e9094db4 5 370 000,00 Kč 17.06.2021 13:56
3fc2e6e9 5 320 000,00 Kč 17.06.2021 13:56
e9094db4 5 270 000,00 Kč 17.06.2021 13:56
3fc2e6e9 5 220 000,00 Kč 17.06.2021 13:56
e9094db4 5 170 000,00 Kč 17.06.2021 13:56
3fc2e6e9 5 120 000,00 Kč 17.06.2021 13:55
07e5ed24 5 070 000,00 Kč 17.06.2021 13:55
3fc2e6e9 5 020 000,00 Kč 17.06.2021 13:55
e9094db4 4 970 000,00 Kč 17.06.2021 13:55
3fc2e6e9 4 920 000,00 Kč 17.06.2021 13:55
e9094db4 4 870 000,00 Kč 17.06.2021 13:54
3fc2e6e9 4 820 000,00 Kč 17.06.2021 13:54
e9094db4 4 770 000,00 Kč 17.06.2021 13:54
3fc2e6e9 4 720 000,00 Kč 17.06.2021 13:53
e9094db4 4 670 000,00 Kč 17.06.2021 13:53
3fc2e6e9 4 620 000,00 Kč 17.06.2021 13:53
e9094db4 4 570 000,00 Kč 17.06.2021 13:53
3fc2e6e9 4 520 000,00 Kč 17.06.2021 13:51
e9094db4 4 470 000,00 Kč 17.06.2021 13:51
3fc2e6e9 4 420 000,00 Kč 17.06.2021 13:50
e9094db4 4 370 000,00 Kč 17.06.2021 13:49
3fc2e6e9 4 320 000,00 Kč 17.06.2021 13:46
e9094db4 4 270 000,00 Kč 17.06.2021 12:21
07e5ed24 4 220 000,00 Kč 16.06.2021 20:45
Stavby
Převzetí (převod vlastnického práva)
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Anna Heřmánková

384350227

anna.hermankova@uzsvm.cz

Na Hradbách 43/I, 37701 Jindřichův Hradec

Předmětem elektronické aukce je níže uvedený majetek: Pozemek - stavební parcela č. 84, výměra: 2790 m2, druh pozemku: zastavěná plocha a nádvoří, Součástí je stavba: Plavsko, č. p. 97, bydlení Stavba stojí na pozemku p. č.: St. 84 zapsaný na listu vlastnictví č. 60000 pro katastrální území Plavsko, obec Plavsko, v katastru nemovitostí vedeném Katastrálním úřadem pro Jihočeský kraj, Katastrálním pracovištěm Jindřichův Hradec. Popis předmětu aukce: Jedná se o historickou zemědělskou usedlost - statek s uzavřeným dvorem, původně starší než 100 let, odhadem z první poloviny 19. století. Nemovitost se nachází na samotě Nový Dvůr vzdálené cca 1,5 km jižně od Plavska a cca 500 m severovýchodně od zastavěné části města Stráže nad Nežárkou. Objekt v minulosti vlastnila společně se zámkem ve Stráži nad Nežárkou i slavná pěvkyně Ema Destinnová. Na Novém Dvoře se v roce 1914 narodil Josef Kholl, později generálmajor in memoriam, který bojoval ve druhé světové válce. Na jeho poctu umístila na tuto usedlost Československá obec legionářská pamětní desku. Objekt je funkčně rozdělený na: 1) část obytnou – západní křídlo, 2) část hospodářskou – stáje – severní křídlo, které funkčně navazuje na část obytnou, 3) část hospodářskou – stodola – východní křídlo. Konstrukční prvky objektu: Svislé nosné konstrukce převážně ze smíšeného zdiva, stropní konstrukce dřevěné trámové a klenbové, střecha sedlová, krov dřevěný vázaný, krytina tašková, částečné klempířské prvky pozink. plech, vnější povrch stěn vápenné omítky a částečně bez povrchové úpravy. Technický stav a standard vybavení: - Část obytná: poslední datovaná rekonstrukce proběhla v počátku 80. let 20. stol, kdy byla upravena dispozice pro účely ubytování (ubytovací a školící středisko). V podstatě došlo k úpravě dispozice, přestavbě na účel ubytovacích, hygienických a společných prostor. Standard vybavení odpovídá poslednímu využití objektu – tj. společná kuchyně (aktuálně bez kuchyňské linky), hygienické zázemí (umývárny, WC) oddělené pro ženy a muže. Povrchy podlah PVC a keramická dlažba, vytápění lokálně akumulačními kamny, ohřev vody bojler. Rozvody elektřiny, vodovodu (vl. studna), kanalizace (žumpa). Dispozice 5+1: zádveří předsíň, 5x pokoj, kuchyň, chodba, umývárna (sprchové kouty) a WC ženy, umývárna (sprchové kouty) a WC muži, technická místnost. Technický stav mírně zhoršený, je patrná jen základní údržba, objekt zřejmě nebyl delší dobu užívaný, celkově morálně přežilé. Celková užitná plocha činí: 197 m2. - Část hospodářská – stáje: dispozičně navazuje na část obytnou. Jedná se o běžný zemědělský objekt, který byl užívaný pro živočišnou výrobu. Vše v podstatě v původním stavu, jednoduchý standard vybavení, bez rozvodů. Minimální rekonstrukce, zhoršená údržba. Špatný technický stav, nutná rekonstrukce. Dispozice: sklad nářadí (přístavba do dvora), dva rozsáhlé hospodářské prostory. Celková užitná plocha činí cca: 280 m2. - Část hospodářská – stodola: samostatně stojící stavba při východní části usedlosti. Jedná se o běžný zemědělský objekt – stodola, která byla užívána pro skladování zemědělských produktů. Vše v podstatě v původním stavu, jednoduchý standard vybavení, bez rozvodů. Minimální rekonstrukce, zhoršená údržba. Celkově zhoršený technický stav. Dispozice: jeden rozsáhlý skladový prostor. Celková užitná plocha činí cca: 360 m2. Pozemek parc. č. st. 84, zastavěná plocha a nádvoří, výměra 2 790 m2. Pozemek je zastavěn stavbou zemědělské usedlosti a uzavřeného dvora, je obdélníkového tvaru, mírně svažitý jižním směrem, inženýrské sítě: elektřina, vl. studna, vl. žumpa. Přístup je právně nezajištěn – přes pozemky v soukromém vlastnictví, jedná se o nezpevněnou polní cestu. Na pozemku se vyjma hlavní stavby nachází: oplocení (kamenný plot) vč. dvou dřevěných vrat a ocelových vrátek, dále pak zpevněné plochy – zápraží, studna kopaná, žumpa a několik běžných dřevin: keře – 1x šeřík (patrně vzniklý spontánně, zdravotně a esteticky narušený), ovocné dřeviny – 2x jabloň. Průkaz energetické náročnosti budovy č. p. 97 dle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 406/2000 Sb.“), se zatříděním budovy do klasifikační třídy „G“, je přílohou této Aukční vyhlášky. Vlastníkem výše uvedeného majetku je Česká republika, příslušnost hospodařit s majetkem státu má Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, se sídlem Rašínovo nábřeží 390/42, 128 00 Praha 2, IČO: 697 97 111.
1. Prohlídka předmětu aukce se uskuteční po předchozí telefonické domluvě s kontaktní osobou. 2. Účastníci prohlídky jsou povinni dodržovat zásady bezpečnosti a ochrany svého zdraví, požární ochrany a dbát pokynů osoby, která organizuje prohlídku.
1. Účast v aukci je možná pouze pro registrované uživatele Elektronického aukčního systému (dále jen „EAS“). Způsob registrace je uveden v Aukčním řádu zveřejněném na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz, na těchto webových stránkách je možné také registraci provést. 2. Zároveň je podmínkou účasti složení částky na úhradu části kupní ceny (dále jen „kauce“) ve smyslu čl. 5 odst. 2 písm. c) Aukčního řádu, a to ve výši 422.000,- Kč. Kauci lze složit pouze bezhotovostním převodem na účet č. 6015-3222231/0710 tak, aby byla připsána na účet Zadavatele aukce ve lhůtě do 14. 6. 2021. Jako variabilní symbol a specifický symbol každý uživatel uvede údaje, které jsou zaslány systémem po přihlášení se k aukci. 3. V případě, kdy se účastník aukce nestane Vítězem aukce a uhradil kauci jiným způsobem, než bezhotovostním převodem (platba v hotovosti u poskytovatele bankovních služeb), je povinen sdělit kontaktní osobě číslo účtu, na který se mu má kauce vrátit. Takto musí učinit prostřednictvím e-mailové adresy uvedené v kontaktních údajích u svého uživatelského účtu v EAS, a to ve lhůtě do 7 pracovních dnů ode dne ukončení aukce. 4. Úhrada kauce v hotovosti do pokladny Zadavatele aukce je nepřípustná. Kauci je nutné zaslat v dostatečném časovém předstihu vzhledem ke lhůtám mezibankovních převodů; včasné připsání kauce na účet Zadavatele aukce je odpovědností účastníka. Případné zdržení připsání kauce na účet Zadavatele aukce jde k tíži uživatele.
422 000,00 Kč

Přiložené dokumenty k nabídce