Stavba bez čp/če, obč. vyb., na pozemku parcela 1951/6, k. ú. Místek

ID (56608-A19727)

Upozornění - Prohlížeč má nastavenu jinou časovou zónu než aplikace.
Všechny časové údaje aplikace jsou vztaženy k SEČ/SELČ.

Aukce ukončena

15.12.2021 13:00 - 16.12.2021 13:00  (SEČ/SELČ)
15.12.2021 13:00  (SEČ/SELČ)
Ano

Aukce byla automaticky zrušena z důvodu nesložení kauce žádným z žadatelů o účast v aukci.

32 800 000,00 Kč
50 000,00 Kč
0

Historie příhozů  (SEČ/SELČ)

Historie příhozů
V aukci nebylo přihazováno
Stavby
Převzetí (převod vlastnického práva)
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Lenka Vroblová

558 416 130

lenka.vroblova@uzsvm.cz

c4nfs5n

Komenského 447, 738 01 Frýdek-Místek

Předmětem elektronické aukce je nemovitá věc: Pozemek: parcela číslo: 1951/6, druh pozemku: zastavěná plocha a nádvoří, Součástí pozemku je stavba: bez čp/če, občanská vybavenost, Stavba stojí na pozemku p.č.: 1951/6, zapsaná na listu vlastnictví 60000 pro katastrální území Místek, obec Frýdek-Místek, v katastru nemovitostí vedeném Katastrálním úřadem pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Frýdek-Místek, včetně všech součástí a příslušenství a včetně stavby kanalizační přípojky. Předmětný majetek se nachází v částečně uzavřeném areálu Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany (dále jen „SOŠ PO a VOŠ PO“) na ulici Pionýrů, v obci Frýdek-Místek, části Místek, v blízkosti řeky Ostravice. Na pozemku se nachází šesti podlažní budova (dále jen „budova“), která byla postavena v roce 1965 jako ubytovna mládeže, jako součást nově budovaného areálu Hornického učiliště. Budova je tvořena železobetonovým skeletem s cihelnou vyzdívkou, je nepodsklepená s rovnou střechou, která je ve velmi špatném stavu. K budově je přístup pouze přes pozemky ve vlastnictví SOŠ PO a VOŠ PO (zadní a vedlejší vchod) a Střední odborné školy řemesel, Frýdek-Místek, p. o. (hlavní vchod). Užívací vztah k předmětným pozemkům není nijak právně ošetřen. Budova nebyla více než 20 let udržovaná, je ve velmi špatném technickém stavu a vyžaduje celkovou rekonstrukci. Vně objektu dochází k opadávání fasády zvláště pod střešní římsou. Z důvodu poškození střechy do budovy zatéká. Poklop, který je nutný ke vstupu na střechu, je pouze položen svou vahou bez zajištění (hrozí zavalení vstupující osoby). Na části střechy se zdržuje voda (okolí výlezu), střešní krytina je na mnoha místech mírně zvlněná, povrch na mnoha místech rozpraskán, odtoky jsou poškozené a zdeformované, místa výduchů jsou poškozena tak, že v jejich okolí voda zatéká pod krytinu. Střecha je ve špatném stavu, vyžaduje opravu, kdy při opakovaném zámrzu a tání může dojít k dalšímu masivnímu poškození. Ve všech nadzemních podlažích budovy se nachází rozšíření dilatační spáry, a to mezi hlavním schodištěm (prostory umýváren) a druhé části budovy určené k výuce a ubytování. Nejhorší technický stav je v 6.NP a části 5.NP, kde po dvacetileté neprováděné údržbě zastřešení (kdy budova nebyla v provozu) jsou vlivem zatékání vody poškozeny omítky stropů, svislých konstrukcí i krytiny podlah. Na stěnách v 1. nadzemním podlaží se nachází plíseň. V objektu nejsou instalovány výtahy. Jednotlivá patra jsou uvnitř budovy propojena schodišti situovanými na obou koncích budovy. Kromě nebytových prostor v 1.NP, kde je umístěna výměníková stanice, jsou odinstalovány zdroje vytápění i koncové rozvody vody. Veškeré energie jsou odpojeny. Přípojky na elektřinu, vodu a teplo jsou ve vlastnictví Střední odborné školy řemesel, Frýdek-Místek, p. o. K objektu se zachovala stavební dokumentace vyhotovená v šedesátých letech minulého století, Průvodní zpráva – Modernizace SOŠ PO a VOŠ PO vyhotovená pro plánovanou rekonstrukci objektu v roce 2016 a technický popis budovy. Předmětná nemovitá věc se nachází v Chráněném ložiskovém území Čs. části Hornoslezské pánve pro suroviny černé uhlí a zemní plyn, ID: 14400000, a proto se na ni vztahují příslušná ustanovení zákona č. 44/1988 Sb., o ochraně a využití nerostného bohatství (horní zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 44/1988 Sb.“). Na pozemku parcela 1956/1 se nachází vodovodní přípojka a v blízkosti předmětného pozemku se nachází kanalizace DN 300 KAM ve vlastnictví nebo správě společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., na předmětném pozemku se nachází podzemní vedení tepelných sítí, v provozování a vlastnictví společnosti Veolia Energie ČR, a.s. Se společností Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. Úřad uzavřel dne 18. 3. 2019 Smlouvu o odvádění odpadních vod kanalizací VK č. 6456/19/1. Dle platného územního plánu Frýdku-Místku, právní stav po změně č. 4, se předmětný nemovitý majetek nachází ve stabilizované ploše občanského vybavení veřejné infrastruktury OV. Užitná plocha stavby je 5.953 m2. V prvním nadzemním podlaží budovy je umístěna výměníková stanice PS 72, která je ve vlastnictví Moravskoslezského kraje, IČO: 70890692, s právem hospodaření pro Střední odbornou školu řemesel, Frýdek-Místek, p. o., Pionýrů 2069, Frýdek-Místek, IČO: 13644301. Užívací vztah na nebytové prostory o výměře 310,5 m2 je právně upraven Nájemní smlouvou č. UZSVM/OFM/3380/2020-OFMM ze dne 29. 6. 2020. Nájem byl sjednán na období od 1. 7. 2020 do 30. 6. 2028. Průkaz energetické náročnosti budovy dle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 406/2000 Sb.“), je přílohou této Aukční vyhlášky. Budova je zařazena do klasifikační třídy E (nehospodárná).
Prohlídka předmětu aukce se uskuteční na místě samém dne 8. 12. 2021 od 10:00 hod do 11:00 hod. nebo po domluvě s kontaktní osobou. Z důvodu lokace předmětu aukce si dovolujeme požádat případné zájemce o prohlídku, aby parkovali mimo areál.
Účast v aukci je možná pouze pro registrované uživatele Elektronického aukčního systému (dále jen "EAS"). Způsob registrace je uveden v Aukčním řádu zveřejněném na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz, na těchto webových stránkách je možné také registraci provést.
3 280 000,00 Kč

Přiložené dokumenty k aukci