Rodinný dům na ul. Bartolomějská, Brno - Žebětín. Pozemek p. č. 2927/410 o výměře 121 m2, včetně stavby nacházející se na tomto pozemku - RD č. p. 843, p. č. 2927/119 o výměře 89 m2 a p. č. 2927/120 o výměře 84 m2.

ID (48061)

Stavby
Stavby
převzetí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Brno-město
Připravovaný k realizaci veřejnosti

Lada Hrazdirová

542163322

lada.hrazdirova@uzsvm.cz

Příkop 11, 602 00 Brno

Nemovitá věc se nachází v obci Brno, místní části Žebětín, na ulici Bartolomějská. Jedná se o dvoupodlažní řadový dům atriový (zahrádka tvoří atrium) se strmou pultovou střechou nad druhým nadzemním podlažím (podkroví). Nad bočním křídlem RD je střecha pultová v menším sklonu, RD je nepodsklepený. Na pozemky se vstupuje z veřejného chodníku do otevřeného zastřešeného garážového stání, dále uzamykací brankou do předzahrádky, po jejímž průchodu se vstupuje do RD. Po vstupu do RD se nachází vstupní chodba, kde je po pravé straně umístěno sociální zařízení a šatna. Z chodby se dále vstupuje do velké prosklené obytné místnosti s kuchyňským koutem a komorou. V této obytné místnosti se nachází krb s krbovou vložkou. Z této místnosti je možný i vstup do venkovního atria (dvorek s terasou a okrasnými porosty), do bočního křídla RD (pracovna, ložnice, koupelna s WC) a na schodiště, kde je zajištěn vstup do 2. NP (podkroví). Ve 2.NP je chodba, ze které je vstup do ložnice, koupelny s vanou – WC, bidetem a do dalších 2 obytných místností. V atriu dvorku je zpevněná terasa sloužící k posezení a okrasné rostliny. Topení je ústřední, plynové. Konstrukčním prvkem nosných zdí je cihla. Omítky jsou převážně vápenné, hladké. Konstrukce střechy je trámová dřevěná, krytina je taška pálená, okapové svody jsou z pozinkovaného plechu. Schodiště je dřevěné, vnitřní obklady keramické, okna dřevěná dvojitá. V obytných místnostech jsou podlahy s dřevěným povrchem, na soc. zařízeních a v kuchyňském koutě je keramická dlažba. Rodinný dům je uzpůsoben jako jedna bytová jednotka a v současné době je užíván. Městská část Brno-Žebětín nabízí komplexní komunální infrastrukturu: mateřskou a základní školu, poštu, lékaře, lékárnu, sportovní zařízení, obchody, restaurace, knihovnu, bankomat aj. Dobrá investice či nemovitost k bydlení v Brně, kde je vše na dosah a zároveň se jedná o klidovou zónu velkého města.

Jedná se o připravovaný prodej, nikoli o závaznou nabídku. Informace zde zveřejněné nesměřují podle ustanovení § 1732 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, k uzavření smlouvy. Přesné termíny prodeje budou teprve zveřejněny.